Skip to content

Книга «Метод 9 квадратов. Генератор эффективных команд» потрапила до моїх рук саме тоді, коли мій власний бізнес найгостріше відчував потребу у цій інформації. Не маючи досвіду того, як масштабувати бізнес, як організувати команду людей, що резонують з моєю ідеєю, я шукав відповіді у різних джерелах. Мушу зізнатися, що я ніде не знайшов відповіді на саме головне питання: як саме в мій бізнес підібрати «правильний» персонал.

Тому автору великий респект.

Книгу читав 2 рази. Перший раз швидко, аби зрозуміти головну ідею та вже почати застосовувати методику на користь власного бізнесу. Другий раз я читав вже більш поглиблено, вивчаючи кожну главу.

Хочу відмітити те, що мені сподобалось.

— Дизайн, оформлення.

— «Сторітейлінги» до кожної глави з художнім нахилом. Кожна глава просто супер. Читаєш такі історії та розумієш біль кожного героя, що стикається з проблемою підбору кадрів.

— Релевантні ілюстрації до кожної глави.

— Ключові моменти з кожної сторінки винесені на полях, зручно для повторного читання.

— Сама ідея: підбір команди на основі ментальної зрілості. Я завжди шукав відповідь, як з натовпу виділити потрібну людину. Виявляється, є 3 типи підлеглих, 3 типи керівників та 4 типи команд…

— Я завжди думав, що структурною одиницею команди є окремий індивід, а не пара керівник — підлеглий.

— Нові терміни, які не зустрічав в інших книгах: ментальна зрілість, структурна одиниця команди, ефективні та неефективні пари…

— Глава 8. Анкета для визначення типу ментальної зрілості та ще багато цінної інформації, на усвідомлення якої потрібен час та достатній рівень ментальної зрілості 🙂

Є окремі моменти, які не сподобались.

— Таблиця (схеми) на сторінках 71, 81, 99.

— Мені було важко з першого разу зрозуміти схему на сторінці 99, але з третього разу я зрозумів, що кожен керівник може бути чиїмсь підлеглим. Про це написано на сторінці 80.

Я впевнений, що ці принципи будуть працювати на практиці.

Я обов’язково використаю їх для відбору людей у свій бізнес.

Велика шана автору за ще  один корисний інструмент!!!

Достатньо цінна інформація. Я ніяк не міг зрозуміти, чому мій кум не горить моєю ідеєю. Я завжди вважав його розумнішим за себе. Тепер стало все зрозуміло —  він знаходиться на іншому рівні ментальної зрілості.  Тепер я знаю, які люди мені потрібні.

І для життя багато цінного. Я зрозумів, що треба дружину підтягувати за собою і ростити її зрілість, щоб у нас були гармонійні відносини.

Щиро ваш, Анатолій Корнутяк.